Noen har opplevd problemer ved bare å installere norsk Mozilla Firefox 1.0 over gammel versjon. Det har kommet opp et vindu med teksten «accesskey="&allowPopups.acceskeys;"» eller lignende, og så har alt stoppet opp.Så vidt jeg vet, er dette problemet kun knyttet til norsk versjon, og bare hos folk som har hatt Firefox installert fra før. Løsningen er enkel: Slett profilmappa di!
På en relativt ny Windows, finnes profilmappa under Documents and Settings – (UserName) – Programdata – Mozilla – Firefox på oppstartsdisken (vanligvis C:). Denne mappen kan altså bare slettes, eller aller helst flyttes slik at du kan gjenopprette hvis du gjør en feil. I denne mappen ligger alle dine brukerinnstillinger. Det er ikke så mange av disse som er interessante for gjenomsnittsbrukeren, det som faller meg inn er bokmerkene. Og de finner du i en fil som heter «bookmarks.html» i profilmappa. Den kan kopieres tilbake etter at ny versjon fungerer.
Så, når profilmappa er flytta på, kan du prøve å starte Firefox på nytt, eller installere den igjen hvis du avinstallerte, og alt skal være i orden. Og neste oppgradering går nok glattere.