Det har jeg jo glemt å fortelle om: Ny sykkel!
Jeg er glad i å sykle, men etter noen hadde kastet min gamle sykkel (husk å spørre om lov før du parkerer sykkelen i kjelleren til folk), har jeg vært tvunget til å bevege meg i gangfart i noen måneder. Men nå som butikkene bugnet over av sykler, var det slutt – ny sykkel måtte til!
Jeg er egentlig ikke noen utstyrsfreak når det gjelder sykler, jeg ville ha en enkel og grei urban sykkel. Dette har åpenbart sykkelindustrien tatt hensyn til, med sykler som Diamant G-Force Firenza. En lett og enkel flerbrukssykkel som triller godt og har mange innstillingsmuligheter. Billig var den også, synes jeg.
Den eneste feilen med sykkelen, var at sykkelpassasjerens sete ikke passet med den medfølgende bagasjebæreren. Det er da det er greit å ha handlet med en spesialforretning med service – de analyserte problemet og bestillte ny bagasjebærer. Klart gutten måtte få være med på tur! Den kommer i denne uka, så til helga blir det sykkeltur, hvis været tillater det!