Min Veldig Vennlige Webhost Dreamhost har slitt litt på seinsommeren, noe jeg skrev litt om her. Etter dette, har ting gått litt opp og ned, men i posten Anatomy of a disaster part 2 ser det ut som om alle nødvendige skritt er tatt, og jeg ser optimistisk på høsten.
Når slike ting som beskrives i blogpostingene fra Dreamhost skjer, er det klart at mange kunder flytter på seg, og en må regne med at slike episoder skremmer en del potensielle kunder. Da er det tid for reparasjon av kundeforhold, og slikt gjør Dreamhost skikkelig.
Så nå har diskplassen min økt til over 200GB. Med 2TB månedlig båndbredde.
I tillegg øker diskplassen med 1GB i måneden, mens månedlig båndbredde øker med 16GB. Så når Dreamhost reparerer, gjør de det altså skikkelig. Dette betaler jeg da US$ 7.95 i måneden for – men hittil har jeg fått så mye «rewards» at jeg faktisk har penger stående inne på kontoen. Nye kunder får også dette tilbudet.
Hva jeg skal med 200GB plass på et webhotell? Ikke godt å si. Men det er greit å slippe å tenke på om jeg har nok plass eller ikke – og med større plass på webhotellet enn på hjemme-PC’en skulle det gå bra. Og så er det jo greit å kunne reservere et hundretalls gigabyte til backup og slikt, da.
Men mest av alt, synes jeg at det var en morsom gimmick. Og er altså fremdeles Fornøyd med Dreamhost!
(Hvis du klikker på noen av Dreamhost-linkene over tjener jeg penger dersom du registrerer deg. Det koster ikke deg noe ekstra, men hvis du ikke vil at jeg skal tjene penger på din registrering, klikker du her).