Valgkampen er i gang!

Høstens vakreste eventyr (not) er i gang, og som ordførerkandidat er det en selvfølgelig plikt å stå på stand. Her i Fauske har vi noe som vi kaller for «Fauskedagan», med langåpent i butikkene, underholdning på torget, tivoli og alt som hører til, og da må vi bare trå til.

Det er bare en ulempe med disse Fauskedagan. Det regner bestandig når de arrangeres. Tidligere ble de faktisk kalt «Norsk regnværsfestival», sikker var man på at det ville regne. Og under Norsk regnværsfestival er det en våt fornøyelse å stå og dele ut program!

Men mitt parti har heldigvis skjønt dette. For to år siden, fikk vi regnfrakker å ha på oss når vi sto på stand. I år har de gått et skritt videre, og latt oss få telt. Det har to klare fordeler: Vi som står der slipper å bli gjennomvåte — og folk som blir overrasket av regnvær løper i tørr trygghet inne i teltet, og kan der både få program og fortelle oss hva som er viktigst for dem.

Og når valgkampen er over, blir det grillfest i party- … ehh, unnskyld; parti-teltet!