Feriebilder 2006

Vi har som nevnt vært på campinghytteferie i Sverige. Vi var på Kraja, «stedet dit man lengter», og siden det ikke var så fint vær som vi er vant til, og derfor ble mindre bading, holdt i det minste myggen seg borte! Her er det mange bilder for den som er interessert.

Her er flere bilder i mer eller mindre ordnet rekkefølge:

Dagene gikk til lekeplassleking, lek med sprettball, pølsespising og turer rundt om. Og så litt svenskhandel, da: Tre liter rødvin, en 6-pack med godt øl, en Goudaost og 150 gram skinke. Anders fikk prøve litt PSP, Ellen fikk tegnet masse og jeg fikk smakt meg fram til det før nevnte ølet og kokt meg litt i Sauna.

En riktig fin ferietur ble det av det!

Clothing optional?

Jeg har vært på campingferie i Utlandet. I Utlandet har de Sauna, noe jeg er skrekkelig glad i, og jeg tar en dusj med etterfølgende dampkoking så ofte som jeg kan. Vi er noen som gjør dette, og ofte får jeg utveksle noen ferieerfaringer med tilfeldig fellesbadende.

Denne gangen møtte jeg en finne på vei til Lofoten. Og i ei badstu er jo definitivt finner på hjemmebane. Denne mannen hadde til og med to badstuer, han – ei hjemme, og ei på hytta. Jeg fortalte ham at badstuefrekvensen var langt lavere i Norge. Slikt snakket vi om, men det som jeg spekulerte på, var slikt man ikke snakker om.

Jeg var jo som vanlig helt netto i badstua, med bare et håndkle til å sitte på. Så lenge det er enkeltkjønnsbadstuer og man oppfører seg rimelig sivilisert, synes jeg det er naturlig. Men finnen fra saunaland stilte i badebukse! I badstua. Så nå lurer jeg; er det jeg som er ufattelig frigjort, eller denne finnen som var litt ekstra bluferdig? Er det ikke lenger sett på som greit å være naken i offentlige bad? Er dette veldig kulturbestemt, også i den vestlige verden?

Erfaringer og kommentarer mottas med takk!