Technics SL1200

illustrasjonEn slik vil jeg ha. Råeste platespilleren jeg noen gang har brukt. Og jeg vet at jeg ikke er noen deejay, men det går faktisk an å spille hva som helst på den.

Det er rett og slett en glimrende maskin, alt ved den er gjennomtenkt og akkurat slik det burde være. Lyden er mer enn bra nok for mitt utrenede øre, og den er så brukervennlig at med en slik i huset, ville jeg kunnet spille vinylplater også etter en anelse øl.

Og så er den så fin

Utstøtte Frpere er ikke som andre …

Vidar Kleppe og hans venner startet partiet «Demokratene» etter at de ikke fikk leke mer i Frp. Nå har hovedkvarteret deres blitt utsatt for hærverk, og nyheten om dette fikk meg til å se innom hjemmesiden deres, www.demokratene.info.

Hærverk som middel mot meninger man ikke liker er fullstendig uakseptabelt, så poenget mitt her er ikke at Kleppe og co på noen måte har gjort seg fortjent til noe slikt. Vil man demonstrere mot et politisk parti, finnes det lovlige måter å gjøre det på.

Neida, det var mer en generell titt på hjemmesiden som inspirerte meg. Jeg synes det er litt sjarmerende, jeg — med hjemmesider hvor slagordene er feilstavet. Men det får meg til å lure på hvor «problemmet» egentlig ligger. Mangler det litt skolegang hos «Demokratene» også?

Videre vil Demokratene kutte all støtte til muslimske trossamfunn i Norge. Jeg vil gjerne minne Vidar Kleppe på at det å gi en religiøs minoritet i samfunnet skylden for det meste som er galt, er prøvd før — med lite hell.

Og vet dere hva likheten mellom Jan Simonsen og Vidar Kleppe er? Begge trives best sammen med brune menn.

Kyrre er født på ny!

Eller noe sånt. En diskkrasj er det værste en serveradministrator opplever, tror jeg, så her er det full medfølelse. Men flott å se at man ikke gir opp, men krummer nakken og går på på nytt!